04-9570126 , 050-5383575
גלריות המערה
מערת התענוגות
מערת אדם וחוה
מערת האהבה
מערת היצרים
מערת האושר
מערת המזל
מערת החושניות
מערת הרומנטיקה
מערת התשוקה
מערת הקשת

מערת הקשה + הנמר


שתי מערות כל כך קרובות וכל כך שונות. כביש הצפון לוקח אותנו לחוויה מיוחדת האהובה כמעט על כולם - ביקור במערות. הראשונה מערת קשת הינה מערה בשלבי חייה האחרונים, אחרי שרוב המערה התמוטטה נותרה לנו קשת מרשימה להנות ממנה. במערת נמר, נוכל להתענג מזחילה במערת נטיפים שמעטים גילו אותה קודם. לא לשכוח פנסים

איך מגיעים:

המפה לקוחה מתוך "מפת סימון שבילים מס' 2 - הגליל העליון, בהוצאת הוועדה לשבילי ישראל/החברה להגנת הטבע",

מצומת בצת נפנה מזרחה לכביש 899 . לאחר מספר ק"מ נפנה שמאלה בדרך העולה לקיבוץ אדמית כשפנינו מועדות למערת קשת. 300 מ' לפני הכניסה לקיבוץ בדיוק בסוף העליה המתפתלת פונים ימינה לדרך כורכר המובילה לחורבת אדמית (פארק בטיפוח קק"ל) ולחניון.

מערת הקשת

בעקבות השילוט נגיע לחורבת אדמית (שריד ליישוב ביזאנטי קטן). התצפית היא מרשימה ורואים גבוה מעל הים התיכון, עד רכס הכרמל. ממשיכים בדרך העפר שנקראת גם "דרך אמיר" על שמו של סא"ל אמיר מיטל, מג"ד גולני, שנהרג בפעולת צה"ל בנועיימה שבלבנון. הדרך מגיעה עד רחבת החנייה שמעל מערת הקשת. נפנה לכיוון המצוק שמדרום. נעבור את השער שבגדר וכאן כבר נגלה את קצה המערה. כמה דקות הליכה ואנחנו מגיעים אליה . קשת ענקית, תלויה ותחתיה תהום. בעבר היתה המערה סגורה כמעט בכל עבריה, אלא שתהפוכות גיאולוגיות חשפו את פתחה הדרומי והתמוטטות פערה את תקרתה וכל מה שנותר הוא קשת סלע הנישאת עד היום. בתחתית המערה, אם תהיו בשקט ותשבו בסבלנות, תוכלו לראות שפני סלע המגיחים ממאורותיהם. האמיצים ביניכם יכולים לרדת בסנפלינג עד תחתית המערה. מתחת זורם נחל בצת. 100 מטרים שמאלה ממערת "קשת" מצוייה נקודת תצפית "מצפה אמיר". בנקודת התצפית תמצאו אבן סימון והכוונה לכל כיווני הרוח ושם גם המקום לתפוס פינה שקטה אל מול הנוף, לנשום עמוק ולהנות מהקסם של המקום.


מערת הנמר

בשונה ממערת קשת, מערת נמר היא מערה בה נוכל להכנס ולעשות מסלול מעניין (אך לא קל בתוך המערה). לשם כך יש להביא פנסים. נחזור בחזרה לכביש 899. לפני תחילת הירידות המפותלות נראה רחבה קטנה משמאל בה ניתן לחנות את הרכב בצד של הנתיב העולה. כ30- מטרים יותר למטה נראה, מעבר בגדר הבטון שבצד הכביש. מעבר זה הוא תחילתו של שביל המסומן בצבע שחור המוביל אותנו לנחל נמר ומערת נמר.

למה נקרא המקום נחל נמר? בעבר היו עדויות לכך שנמצאו כאן נמרים. תושבי ערב אל ערמשה הישוב השכן מספרים ומראים תמונות של בדואי שירד אל הנחל ונתקל בנמר זקן, תשוש וחסר שיניים ומוטיבציה, ובו במקום הרג אותו. סיפור אחר מדווח על קצין בריטי, חובב ציד, שהגיע אל הנחל בשנות שלטון המנדט הבריטי והרג כאן נמרה שבה נתקל. את הגור שליווה אותה הוא מסר לגן החיות התל-אביבי הישן. מסלול נחל נמר הוא נעים להליכה, לא קשה כלל, והוא מוקף חורש ים תיכוני. בסמוך למערה תוכלו להבחין בעץ אדר סורי גדול, שצורת עליו נבחרה לעטר את דגל קנדה. מעץ זה, בקנדה, מכינים את סירופ המייפל.

צימרים | צימרים לפי שעה | וילות | צימר | וילה | צימרים יוקרתיים | צימרים בתל אביב | וילות נופש צימרים |